שאלות ותשובות – תאונות דרכים

 • שתף בפייסבוק
מאמרים

תשובה: כן, ניתן לפנות בדרישה לחברת הביטוח שנקראת "דרישה לתשלום תכוף", אשר לפיה מפרטים את הוצאות המחייה הרבות, הן לעבר והן לעתיד, ומבקשים תשלום שנחוץ למחיית הנפגע.

שאלה: אם אני אשם בגרימת תאונת דרכים, ובתאונה נפגעתי, האם אוכל לתבוע פיצויים ?  

תשובה: לפי החוק הישראלי אין כל צורך להוכיח אשמה בתביעות פיצויים בשל נזקי גוף בתאונות דרכים. גם אם אדם עבר באור אדום, עדיין מגיעים לו פיצויים בלא כל קשר לאשמתו.

שאלה : אחי דניאל נפצע בתאונת אופנוע, שגרמה לו לשברים בגולגולת, וכיום הוא מאושפז בבית החולים. האם ישנו צורך, בפניה לעו"ד כבר בשלב זה ?

תשובה: במקרה של פגיעת ראש, תיתכן ירידה בשמיעה, פגיעה נוירולוגית שעלולה לגרום לכאבי ראש וירידה בזיכרון ואף תיתכן פגיעה נפשית. בכדי לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר, רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום, ויוכל להפנות את הלקוח אל הרופאים המתאימים לשם בדיקת המצב הרפואי בצורה היסודית ביותר, וזאת על מנת להכין את תיק התביעה בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר.

שאלה: אם נסעתי לבדי על האופנוע, החלקתי על כביש רטוב ושברתי את הכתף, האם תאונה זו תחשב לתאונת דרכים והאם אוכל לתבוע פיצויים ?

תשובה: מדובר בתאונת דרכים (עצמית). על הנפגע לפנות אל המשטרה ולקבל אישור המפרט את מועד ופרטי האופנוע. מומלץ לקבל טיפול רפואי עוד ביום קרות התאונה, ולצרף את כל המסמכים הרפואיים. הפיצויים אשר ניתן לתבוע הם: כאב וסבל, הפסדי שכר, עזרת צד ג', ובמידה והפגיעה גרמה לנכות ניתן יהיה בגינה גם כן.

שאלה: מי קובע את גובה הפיצוי במקרה של תאונת דרכים ?

תשובה: כדי לקבוע את גובה הפיצוי, כשמוגשת תביעה לבית המשפט על פי החוק, ממנה ביהמ"ש מומחה רפואי מטעמו אשר יחווה דעתו בעניין גובה הנכות הרפואית וכל עניין אחר בנוגע לפגיעת התובע. המומחה נעזר במסמכים רפואיים שהוא מקבל מהצדדים ובתקנות הביטוח הלאומי לפיהן נקבעות דרגות הנכות. הנזקים אשר בגינם משולמים הפיצויים לנפגע כוללים: הפסדי שכר ואובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות, הוצאות עבור עזרת זולת, הוצאות ניידות, כאב וסבל והוצאות משפט.

שאלה: נפלתי מהאופניים ושברתי את מפרק היד, האם אהיה זכאי לפיצוי כספי ?

תשובה: אם נפלת מהאופניים כתוצאה ממוערבות ישירה או עקיפה של רכב מנועי, במקרים מסוימים הנפילה מהאופניים תחשב לתאונת דרכים. במקרב שכזה ובמידה ופרטי הנהג המעורב ידועים, ניתן יהיה לתבוע מחברת הביטוח שלו פיצויים. במידה ופרטי הנהג המעורב אינם ידועים ניתן יהיה לתבוע פיצויים מקרנית.

שאלה: מה זה "קרנית" ?

תשובה: מטרת חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים היא שכל הנפגעים בתאונת דרכים יפוצו על נזק גוף שנגרם להם בתאונת דרכים. ישנם מקרים בהם נפגע אדם בתאונת דרכים ואין לו ממי לקבל פיצוי. לצורך זה הוקם בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תאגיד הקרוי "קרנית" שתפקידו לשמש "מעין" חברת ביטוח ולפצות נפגעים שאין להם ממי לקבל פיצוי.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים