עורכי דין תאונות דרכים

 

עברתם תאונות דרכים? -  כך תקבלו את מלוא הפיצוי המגיע לכם!

 

תאונות דרכים מתרחשות, זו עובדה שרירה וקיימת. למעשה על פי ארגון הבריאות הבינלאומי עולה כי בכול שנה כ- 1.2 מיליון אנשים נהרגים במהלך תאונות דרכים, ועוד לא דיברנו על הנפגעים. אם נפגעתם או עברתם תאונת דרכים חשוב שתדעו את זכויותיכם. רק כך תוכלו לפנות לסיוע עורכי דין תאונות דרכים ולקבל את מלוא הפיצוי המגיע לכם, על פי חוק.

 

תאונת דרכים - הגדרה

 

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים – התשל"ה, 1975, יש בנמצא מספר קריטריונים להגדרת תאונת דרכים, שבגינם יהיה זכאי הנפגע לפיצוי:

 

 • התאונה ארעה עקב שימוש ברכב ממונע, אם תוך כדי נסיעה, חנייה או יציאה מן הרכב. בנוסף תאונת דרכים תחשב לכזו גם אם מדובר בתאונה שארעה במהלך דחיפת הרכב או גרירתו, טריקת דלת הרכב ואפילו בעת החלפת גלגל.
 • עקב התאונה נגרם נזק פיזי – להולך רגל, לנהג או לנוסע.

 

תאונת דרכים לא תחשב ככזו אם היא נעשתה במזיד ובמתכוון.

 

את התביעה יש להגיש אל חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע ומומלץ להיעזר בשירותיהם של עורכי דין תאונות דרכים המתמחים בתחום. במידה ואדם נפגע מתאונת דרכים ואין ביטוח חובה לרכש הפוגע או שמדובר בתאונת "פגע וברח" – נגיש תביעה לקרן קרנית, שנועדה להבטיח פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בדיוק במקרים מיוחדים אלו, במקרים בהם לא ניתן לדרוש פיצוי משום גוף אחר.

 

נפגעתם בתאונות דרכים? להלן מספר הנחיות חשובות.

 

 • עזרה ראשונה בזירת התאונה– חשוב לקבל עזרה רפואית ראשונה, שכן לעיתים קרובות מתרחשות פגיעות פנימיות. יש להיות קשובים להוראות מד"א ואם יש צורך – אז להתאשפז. ההוצאות עבור העזרה הראשונה וכן האמבולנס יכוסו על ידי הביטוח.
 • תיעוד מקסימאלי – יש לתעד את כול פרטי התאונה במדויק: הפרטים של הרכבים המעורבים, אתר התאונה, פוליסות ביטוח, שמם של הנפגעים, פרטי התקשרות, צילום זירת התאונה והרכבים, תיעוד פגיעות הגוף. יש לתעד גם את כול התהליכים, התרופות, המסמכים, ההוצאות הכספיות, הצילומים והבדיקות ולשמור על תיעוד והעתקים רפואיים מדויקים וסדירים, שכן אלו ישפיעו באופן ישיר על גובה הפיצוי לו יזכה הנפגע.
 • משטרה– יש להצטייד באישור מן המשטרה אודות התאונה.
 • עורך דין מקצועי– מומלץ לפנות למשרד עורכי דין תאונות דרכים, ולהסתייע בעורך דין מומחה במקרי תאונות דרכים, וזאת על מנת להבטיח כי התביעה תוגש בצורה המקצועית ביותר עם הסיכוי להשגת הפיצוי המקסימאלי לנפגע.

 

סוג נוסף של תאונות דרכים

קיים סוג נוסף של תאונות דרכים, הכוונה לתאונות דרכים אשר מתרחשות במהלך העבודה, בעת הגעה לעבודה וממנה. במקרים כאלו יכול הנפגע לתבוע שני גופים: הן את המוסד לביטוח לאומי והן את חברת הביטוח. במקרה זה חשוב מאוד כי משרד עורכי דין תאונות דרכים ידע גם לטפל במקרים בהם התאונה מוגדרת תאונת עבודה ויש לתבוע את הביטוח הלאומי.

 

תאונות דרכים הן אירוע טראומטי וכדי שהנפגע יקבל את הפיצוי המגיע לו עליו לעבור שבעת מדורי גיהינום בדמות טופסידה מסורבלת, בדיקות רפואיות, חקירות ועוד. כדי להקל על התהליך מומלץ לפנות בהקדם לעזרת עורך דין תאונות דרכים הבקיא בהגשת תביעות מן הסוג הזה. רק סיוע משפטי מקצועי יקל באופן משמעותי על הנפגע ויעניק לו את מלוא הפיצוי המגיע לו.

 

במשרד עורכי הדין אריק שלו ושות' , עורכי דין  ברי ניסיון רב בייצוג לקוחות שעברו תאונת דרכים למול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח. נשמח לעזור לך למקסם את סיכויי תביעתך!

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

עגלה כבדה שנפלה ממשאית, לא הוכרה כתאונת דרכים

 • שתף בפייסבוק

בית המשפט נדרש לקבוע, האם יש לקבל את טענתן של המערערות (חברות הביטוח), כי אין לראות "בנפילת העגלה" כתאונת דרכים כהגדרתה בפלת"ד.

קרא עוד: עגלה כבדה שנפלה ממשאית, לא הוכרה כתאונת דרכים

שאלות ותשובות – תאונות דרכים

 • שתף בפייסבוק

שאלה: נפגעתי בתאונת דרכים בצורה קשה, האם אוכל לקבל חלק מהפצוי הכספי, בטרם נסתיימה התביעה ?

קרא עוד: שאלות ותשובות – תאונות דרכים

תאונת דרכים - פיצויים

 • שתף בפייסבוק

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975, הוא חוק סוציאלי שמטרתו לאפשר לכל מי שנפגע בתאונת דרכים וניזוק, לקבל פיצויי עבור נזקיו ועבור השיקום הדרוש לו במידת הצורך.

קרא עוד: תאונת דרכים - פיצויים

תאונת דרכים בדרך לעבודה - האם תאונת עבודה?

 • שתף בפייסבוק

 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע שאדם אשר היה מעורב בתאונת דרכים ונגרם לו נזק, זכאי לפיצוי  ללא קשר לשאלה מי אשם בתאונת הדרכים שנגרמה, כאשר לרוב את הפיצוי משלמות חברות הביטוח של הרכבים המעורבים בתאונה.

קרא עוד: תאונת דרכים בדרך לעבודה - האם תאונת עבודה?

התיישנות עבירות תנועה

 • שתף בפייסבוק

חשוב לדעת כי, בחלוף תקופת ההתישנות ניתן יהיה להביא לביטול האישומים המועלים כנגד הנהג.
לדוגמא:

קרא עוד: התיישנות עבירות תנועה

התיישנות התביעה והחריגים לכלל

 • שתף בפייסבוק

התביעה חייבת להיות מוגשת לבית משפט לא יאוחר מתום שבע שנים ממועד קרות תאונת הדרכים.

לכלל זה ישנם מספר חריגים:

קרא עוד: התיישנות התביעה והחריגים לכלל

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים