עורכי דין פשיטת רגל

פשיטת רגל בהליכי הוצאה לפועל

 

bankruptsאנחנו שומעים פעמים רבות את המושג פשיטת רגל. אולם רובנו אינם מבינים אותו עד אשר המושג הופך אמיתי עבורנו. במקרים אלו עוד בטרם פניה למשרד עורכי דין פשיטת רגל  עלינו להיות ערים לכול האפשרויות שעומדות בפנינו, ולצעוד בדרך הטובה ביותר. זו שתמזער את הנזק למינימאלי ותאפשר לנו חזרה מהירה לחיים הסדירים.

 

אז מה היא פשיטת רגל?

 

קצת רקע: פשיטת רגל היא סטאטוס משפטי שבעטיו מכריז החייב שאין ביכולתו להחזיר את חובותיו לנושיו. בתהליך זה למעשה מכירה המדינה בהעדר יכולתו של החייב לשלם את חובותיו, ומעניקה הגנה לפושט הרגל.פשיטת רגל מוכרזת מכורח חוק הוצאה לפועל. חוק אשר נועד להבטיח לנושים גביית חובותיהם, בד בבד עם הגנה על החייבים, שמצבם הפיננסי לא מאפשר להם לפרוע את חובם.

 

המטרה העיקרית של פשיטת רגל היא לאפשר לחייב להחזיר את חובותיו בקצב המתאים למצבו הכלכלי, מבלי להיות חשוף לרדיפה מצד הנושים והשלטונות, עד אשר יתייצב שוב על רגליו. בנוסף, הליך זה מאפשר לנושים לקבל את שמגיע להם, גם אם על פני תקופה ארוכה. עורכי דין פשיטת רגל מסייעים הן לחייבים והן לנושים להסדיר חוב בצורה מיטבית עבורם.

 

פשיטת רגל – הלכה ומעשה

 

bankruptsעל פשיטת רגל יכול להכריז או הנושה או החייב. במידה והחייב מעוניין להכריז על פשיטת רגל יש להגיש בקשה מסודרת לפשיטת רגל, על ידי משרד עורכי דין פשיטת רגל מקצועי ובקיא בדיני הוצאה לפועל, לבית המשפט המחוזי. במידה והנושה מעוניין להכריז על פשיטת רגל, עליו לפנות אל ההוצאה לפועל. מדובר בנושא מורכב ורגיש מאוד, לכן סיוע משפטי לאורך כול התהליך – דרוש לנושה וקל וחומר - לחייב.

 

על פי דיני הוצאה לפועל, אדם יכריז על פשיטת רגל רק אם באמת ובתמים אין ביכולתו לפרוע את חובותיו. במידה והחייב מחביא או מסתיר מידע, כספים או רכוש מהמדינה ומנושיו, צפויות לו בעיות. ההוצאה לפועל תבחן הלכה למעשה את מצבו ותנבור היטב על מנת לוודא כי מצבו הכלכלי עומד בקנה אחד עם הדיווח שלו. אי לכך מומלץ לפנות לייעוץ משפי של משרד עורכי דין המתמחה בפשיטת רגל. למידע נוסף בנושא פשיטת רגל.

 

ייצוג משפטי בהליכי פשיטת רגל

 

פשיטת רגל היא הליך קשה ומורכב, וסיוע של עורכי דין פשיטת רגל המומחים בדיני הוצאה לפועל ופשיטת רגל הוא בבחינת הכרח. לפני החייב עומדים הליכים לא נעימים, בלשון המעטה, דוגמת חקירות, עיקולים וצווים, כולם כרוכים בחדירה לפרטיות ויש להיות בקיא בדיני הוצאה לפועל כדי לצלוח את התהליך הקשה הזה. מהצד השני, גם לנושים החיים לא קלים. עליהם להתייצב בהוצאה לפועל, להגיש מסמכים ותיעוד בזמן ולעמוד על זכויותיהם.

 

למשרד עורך דין אריק שלו ושות' ניסיון רב בייצוג חבים ונושים בהליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. 

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות בסוגיות פשיטת רגל והלכי הוצאה לפועל  מלא/י את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

 

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

מי יכול להיות פושט רגל

 • שתף בפייסבוק

פשיטת רגל היא מצב בו לאדם מסוים ישנם חובות לנושים אותם הוא אינו יכול לפרוע, ואז למעשה ייתכנו שני מצבים: האחד הוא מצב בו החייב עצמו מגיש בקשה לבית המשפט להכריז עליו כפושט רגל ובתוך כך הוא רשאי להגיש בקשה להסדר ולפשרה עם נושיו. המצב השני הינו הגשת בקשה להכרזה על החייב כפושט רגל אשר מוגשת על ידי מי מנושיו וזאת בתנאי שהתקיים מעשה פשיטת רגל על פי ס' 5 לפקודת פשיטת רגל (נוסח חדש) תש"מ- 1980.

קרא עוד: מי יכול להיות פושט רגל

הסדר נושים בהליכי פשיטת רגל

 • שתף בפייסבוק

הליכי פשיטת רגל מוסדרים בפקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש) תש"מ- 1980, כאשר המדובר במצב בו אדם מצוי בחובות כספיים שאינו יכול לעמוד בתשלומם.

קרא עוד: הסדר נושים בהליכי פשיטת רגל

פסק דין: חוב מס אינו יכול לשמש בסיס להתראת פשיטת רגל

 • שתף בפייסבוק

עיריית כרמיאל הגישה בקשה להמצאת התראת פשיטת רגל, בשל חוב ארנונה שלא סולק. השאלה שעלתה בבית המשפט היא, האם חוב ארנונה הוא "פסק דין חלוט", שניתן להוציא בגינו התראת פשיטת רגל.

קרא עוד: פסק דין: חוב מס אינו יכול לשמש בסיס להתראת פשיטת רגל

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים