עורכי דין פירוק חברות

העובד בהליכי פשיטת רגל ופירוק

 

לפני שפותחים בהליכים לפשיטת רגל או פירוק, ישנה חשיבות מכרעת בקבלת יעוץ משפטי על ידי משרד עורכי דין עם ניסיון בפירוק חברות שיוכל לייעץ לנושים כיצד לנהוג ויפעל להגשת התביעה בצורה יעילה ומהירה.

 

חברה חדלת פירעון

 

החוק מגדיר חברה כחדלת פירעון, כאשר מתקיים בה אחד מהתנאים הבאים: א. החברה לא מקיימת צו שיפוטי כלשהו. ב. לחברה חוב של חמישה שקלים ויותר לנושה כלשהו ואינה משלמת תוך 21 יום מיום הדרישה. ג. בית המשפט החליט כי החברה אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה.

 

הליכי פשיטת רגל או פירוק

 

כאשר חברה מוגדרת כחדלת פרעון הצדדים בעלי העניין, רשאים לפתוח נגדה בהליכי פירוק המקבילים להליכי פשיטת רגל. חשוב לציין כי גם עובדים אשר שכר עבודתם, וזכויותיהם הסוציאליות לא שולמו, יכולים להגיש בקשה לפירוק. הגשת בקשת הפירוק תהא  אפשרית במידה וקיים צו הכרזה על פושט רגל, צו זה ניתן לפי פקודת החברות לפירוק, צו לפירוק שותפות, צו לפירוק אגודה שיתופית וצו לפירוק עמותה. לאחר הגשת בקשת הפירוק ואישורה על ידי בית המשפט המחוזי ימונה לחברה מפרק זמני. במקביל, רשאית החברה להגיש בקשה למתן צו הקפאת הליכים.

 

צו הקפאת הליכים

 

בקשת פירוק לא בהכרח תתקבל באופן אוטומטי. לחברה תהא אפשרות לבקש צו הקפאת הליכים למשך תקופה של עד תשעה חודשים, פרק זמן שיאפשר לחברה לפתוח בתכנית הבראה, הצעת פשרה או הסדר לחובותיה. במידה ולא יאושר הצו, ימשיך הכונס הרשמי בהליכי הפירוק וימנה לחברה מפרק זמני.
 
חברה הנמצאת בפירוק ברוב המקרים יהיה לה חוב כלפי העובדים בגין שכר וזכויות סוציאליות שלא שולמו. עובדים אלו יהיו זכאים לקבל גימלה מהביטוח הלאומי בגין שכר עבודה, משכורת, שעות נוספות דמי הבראה, חופשה, נסיעות ופיצויי פיטורין. עובד יהיה זכאי לגימלה מירבית שלא תעלה על סך של השכר הממוצע במשק כפול עשר, כלומר כ- 84,540 ש"ח. חשוב לציין כי את תביעת החוב יש להגיש למפרק.
 
כאשר חברה אינה ממלאה צו שיפוטי כנגדה

 

מצב בו חברה לא תמלא צו שיפוטי כנגדה, יתקיים במספר תרחישים: חברה אשר אינה ממלאה אחר צו שיפוטי נגדה; לחברה חוב שאינה פורעת תוך שלושה שבועות ממועד דרישת הנושה, או במקרב בו ערכאה שיפוטית מצאה כי אין באפשרות החברה לפרוע את חובותיה.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.
לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

  • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

    השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

    קרא עוד

  • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

    28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

    קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים