שאלות ותשובות – נזיקין

 • שתף בפייסבוק
שאלות ותשובות

 

תשובה: אגרת בית משפט בגין הגשת תביעה לפיצוי על נזק גוף הינה 652 ש"ח בבית משפט שלום ו-1,110 ש"ח בבית משפט מחוזי.

 

שאלה : במידה ונפלתי ברחוב בדרכי הביתה, וכתוצאה מהנפילה סבלתי מכאבים במשך תקופה של מספר חודשים. האם אוכל לתבוע בגין מקרה שכזה?

 

תשובה: במידה והנפילה ברחוב באה כתוצאה ממחדל בדרך כגון: מדרכה שבורה, מדרכה עם הבדלי גובה או כתוצאה מבור במדרכה, ניתן יהיה לתבוע את העירייה בתביעת נזיקין, ועל כן מומלץ לפנות לעו"ד מנוסה בדיני נזיקין. הפעולות שיש לבצע לאחר קרות התאנה הם: א.  צילום  מקום האירוע ב. צרוף מסמכים רפואיים המלמדים על  הפגיעה שנגרמה ג. במידה ונגרם הפסד שכר חשוב לצרף גם מסמכים המעידים על ימי מחלה ותלושי שכר.

 

שאלה: האם ניתן להגיש תביעה במקרה של פציעה של ילד בגן ילדים ?

 

תשובה: התשובה לשאלה זו תחולק לשני חלקים: א. במידה והפציעה נגרמה כתוצאה מפגיעה או נפילה ממתקן משחקים, ניתן יהיה לתבוע בהתאם לפוליסת תאונות אישיות של ילדים. ב. במידה והיתה רשלנות של הצוות אשר מפעיל את גן הילדים, ניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית כנגד הבעלים של גן הילדים. תביעה זו תכלול: פיצוי בדין כאב וסבל, ובמידה והפגיעה גרמה לנכות ניתן יהיה לתבוע בגין נכות.

 

שאלה: מי רשאי לתבוע במקרה של אדם שמת כתוצאה מרשלנות ?

 

תשובה: במקרה שבו אדם מת כתוצאה מרשלנות רפואית או אחרת, עיזבונו החוקי, כלומר יורשיו על פי צו ירושה או צו קיום צוואה, רשאים להגיש תביעה בשמו. גם אלו, התלויים לפרנסתם במנוח לפני מותו (כגון: בני זוג או ילדים) רשאים להגיש תביעת תלויים.

 

שאלה : לאחרונה עברתי הליך רפואי אשר גרם לי לנזק. אם חתמתי על טופס הסכמה לביצוע ההליך הרפואי, האם אוכל לתבוע בגין הנזק שנגרם לי ?

 

תשובה: החתמתך על טופס הסכמה לניתוח או לטיפול כזה או אחר, אינה מהווה חסינות של הרופא מפני תביעת רשלנות רפואית. אם הייתה רשלנות בטיפול אז אין משמעות מיוחדת לעובדה שחתמת על טופס הסכמה לטיפול.

 

שאלה: מהי פוליסה מסוג "כל הסיכונים", והאם יש הגבלה על פוליסה מסוג זה ?

 

תשובה: תחולתה הרחבה של פוליסה מסוג "כל הסיכונים" אינה בלתי מוגבלת. לעיתים היא מגודרת בתנאים שונים דוגמת זמן ומקום, ולעיתים מסויגת ע"י חריגים שנקבעו בה. על המבוטח להוכיח את תחולתה הכללית של הפוליסה, בעוד על המבטח להוכיח התקיימותם של החריגים לה.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים