הולך רגל נפל ושבר את ידו, עירית חולון פיצתה בסך של 114,356 ש"ח

 • שתף בפייסבוק
חדשות


מהמורה במדרכה בסמוך למכסה בור ביוב, היא שגרמה לו למעוד ולשבור את ידו הימנית, וכל זאת בדרכו למקום עבודתו. כתוצאה מהשבר, נגרמה לתובע נכות בידו הימנית, נכות אשר הוכרה כתאונת עבודה על ידי הביטוח הלאומי.


התובע טען כי, המכשול לא טופל ולא תוקן על ידי הנתבעת אלא רק לאחר מספר חודשים, ולכן עירית חולון הפרה את חובתה כרשות מקומית, וזאת מכח פקודת העיריות.

 
התובע טען כי נגרמו לו ההפסדים הבאים: הפסדי השתכרות כתוצאה מפיטוריו, אובדן כושר עבודה, הוצאות בגין היזקקותו לעזרת צד ג', הוצאות עבור טיפולים רפואיים ונסיעות לטיפולים,  כאב וסבל והפסד השתכרות עתידי.

בתגובה לטענות התובע, עיריית חולון טענה כי: התאונה ארעה בסמוך לבית התובע וכי היה עליו להכיר את השטח, ולכן היתקלותו במכשול הינה תולדה של אשמו המכריע. בנוסף טענה כי, ישנם שירותי פיקוח ותיקונים, וכי העיריה אינה יכולה להכיר את כל המפגעים שבכל רחוב.

 

בית המשפט, בחן את שאלת האחריות וקבע כי: עירית חולון חבה בחובת זהירות מושגית כלפי התובע אשר עשה  שימוש בשטח

הציבורי שבתחום שיפוטה. עוד ציין בית המשפט כי: לא כל מפגע בדרך ציבורית, יחשב כסיכון המטיל אחריות על הרשות שבתחומה הוא נמצא, אלא שיש לבחון את סוג המפגע ובהתאם לכך, את הצפיות של המזיק. בית המשפט הוסיף ואמר כי,  יש לשאול האם מדובר בסיכון בלתי רגיל אותו היה על העירייה לצפות, והאם ננקטו אמצעים סבירים לגילויו ולתיקונו.

 

לאור נתוני המקרה, בית המשפט קבע כי: מדובר במכשול אשר יצר חובת זהירות קונקרטית, ועל הרשות היתה החובה לטפל בו ולתקנו. עם זאת, בית המשפט התחשב בטענת הנתבעת כי יש מקום לייחס רשלנות לתובע בשל סמיכות מיקום האירוע לביתו וקרות האירוע בשעות הבוקר ולכן קבע כי גם התובע נושא באחריות בשיעור של 15% לתאונה.

 
לאחר שבית המשפט בחן את נסיבות האירוע, את מידת אחריות הצדדים, את שיעור אחוזי הנכות ואת אובדן ההכנסה. נקבע כי, נזקו הכולל של התובע כתוצאה מהתאונה, בניכוי שיעור הרשלנות התורמת, יהיה על סך של 114,356 ש"ח.

 
(ת"א 2269-09 מלמד נ' עיריית חולון)

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים