עורכי דין נזיקין


דיני נזיקין: סובלים מנזקי גוף? מגיעים לכם פיצויים

doctor

דיני נזיקין הן חלק מן המשפט האזרחי והם כוללים סט חוקים כמו גם פסקי דין שנועדו להסדיר את אחריותו של המזיק כלפי הניזוק.מאחר והם נחשבים מורכבים ביותר ודורשים ידע בעולם הרפואי כמו גם משפטי, בהגשת תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף חשוב ביותר שתיעשה על גורם מקצועי.

 

בעזרת הפורטל לדיני עבודה וביטחון סוציאלי תוכלו לקבל ייעוץ וייצוג משפטי על ידי עורכי דין נזיקין מקצועיים ומנוסים בשלל סוגיות נזקי הגוף שישפרו את סיכוייך לקבלת פיצויי מירבי.

לרשותך עומדת מערכת פניות מקוונת, מילוי טופס יצירת הקשר יבטיח כי נציגינו יוכלו לחזור אליך למתן ייעוץ ואף קביעת פגישה עם עורך דין ללא כל התחייבות מצד הפונה.

 

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

נזקי גוף - ההגדרה

 

על פי דיני נזיקין  נזקי גוף יוגדרו ככאלו עקב תאונות דרכים, תאונות עבודה ורשלנות רפואית. כאשר נגרם לאדם נזק גופני, שכלי או נפשי או עקב מחלה. וגם כאשר תוצאת הפגיעה היא – מוות, לא עלינו.

 

סוגי נזקי גוף

 

• במקרה של תאונות דרכים – נזקי גוף עקב תאונות דרכים יחשבו ככאלו אם פגעו בנהג, הולך רגל או נוסע. אז יהיה זכאי הנפגע לפיצויים. במידה ותאונת הדרכים התרחשה בעת העבודה, בנסיעה ממנה או אליה, גם אז תחשב לתאונת דרכים אולם במקרים מסויימים יהיה זכאי הנפגע לבחור האם להגדיר את התאונה כתאונת דרכים או כתאונת עבודה ולתבוע בעזרת עורך דין נזיקין את המוסד לביטוח לאומי. במקרה של העדר ביטוח של הרכב הפוגע או תאונת "פגע וברח" – זכאי הנפגע לפיצוי מקרן קרנית.

 

• במקרה של תאונת עבודה – על פי דיני נזיקין תאונות עבודה נחלקות ל-3 סוגים:

עורכי דין נזיקין יכולים לסייע בתביעה כנגד הביטוח הלאומי במקרים הבאים המוגדרים תאונת עבודה:

1. מיקרוטרואמה – נזק מצטבר הנגרם לאחד מאיבריו של העובד לאורך זמן.
2. תאונות שפקדו את העובד במהלך העבודה.
3. מחלות מקצוע – מחלות ונזקים שפקדו את העובד עקב התנאים בהם הוא עובד.

 

במקרה של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מצב בו נגרם נזק מוכח למטופל והוכח כי הרופא לא פעל על פי עקרונות הטיפול הסביר, ולא נקט בכול אמצעי הזהירות הנדרשים. במקרים כאלו יכול הנפגע לפנות לייעוץ וסיוע של עורכי דין נזיקין ולתבוע הן את בית החולים שבו קיבל את הטיפול כמו גם לתבוע את הרופא המטפל.

 

בכול המקרים המצוינים מעלה,  קיימת חשיבות גדולה לחוות הדעת הרפואית. האישורים הרפואיים והתיעוד יכולים להכריע במידה רבה את סה"כ הפיצויים שיקבל הנפגע.


הגשת תביעת נזקי גוף –ההיבטים הנבדקים:

כאשר תוגש תביעת נזקי גוף באמצעות עורכי דין נזיקין, יבחנו מספר היבטים על ידי בית המשפט:

 • ההיבט העובדתי -  ראשית יבחן ויוודא בית המשפט כי הנפגע פעל על פי חוק. למשל האם היה בידיו רישיון נהיגה בתוקף.
 • ההיבט הרפואי – כדי לזכות בפיצויים יש להוכיח לבית המשפט כי נותר בנפגע נזק או נכות צמיתה. חוות דעת של רופא מומחה היא קריטית בשלב הזה.
 • ההיבט הכספי – בשלב האחרון בוחן בית המשפט כיצד הפגיעה השפיעה ותשפיע על מצבו של הנפגע. אילו השכלות כלכליות יש למצבו הרפואי החדש של הנפגע\ כך שככול שהנזק חמור יותר, כך הפיצוי יגדל.
 •  

כפי שציינו כבר בהתחלה, דיני נזיקין הם תחום מסורבל ומורכב. כדי לקבל את מלוא הפיצוי שמגיע לנפגע, עליו לתמרן בין מספר רב של גופים, לתעד מספר רב של מסמכים ומצבים, לעמוד בבדיקות רפואיות רבות בד בבד עם הסתגלות למצב החדש. כדי לזכות בפיצוי מקסימאלי, יש להצטייד בסיוע משפטי של עורך דין המתמחה בדיני נזיקין.


לשיחת ייעוץ בנושא דיני נזיקין ללא התחייבות התקשר/י:
03-5610934 (ת"א) / 02-5944000 (י-ם)

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

תאונה במרחב הציבורי - מי מפצה

 • שתף בפייסבוק

פקודת הנזיקין מכירה בזכותו של נפגע לקבל פיצוי בעבור נזק גוף שנגרם לו על ידי צד או צדדים כלשהם אם בית המשפט קבע שהם אשר נושאים באחריות לכך.

קרא עוד: תאונה במרחב הציבורי - מי מפצה

רשלנות רפואית בגיל הילדות

 • שתף בפייסבוק

אם נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית בתור ילד, תוכל להגיש תביעה עד 7 שנים אחרי הגיעך לגיל 18, כלומר עד גיל 25. עם זאת , חשוב לציין כי ישנם מקרים יוצאים מן הכלל, ולכן חשוב לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

נפלה ממדרגה ופצתה בסך של 33.600 ש"ח

 • שתף בפייסבוק

 

בית משפט שלום, קבע כי על עיריית הרצליה, יש לפצות אישה אשר מעדה ונחבלה.

קרא עוד: נפלה ממדרגה ופצתה בסך של 33.600 ש"ח

הולך רגל נפל ושבר את ידו, עירית חולון פיצתה בסך של 114,356 ש"ח

 • שתף בפייסבוק

114,356 ₪ הוא הסכום שנפסק לטובת הולך רגל שנחבל בעת שפסע מביתו לרכבו החונה ברחוב בלינסון בעיר חולון. כתוצאה מחבלתו נגרמו לו לטענתו נזקים, ועל כן הגיש תביעה נגד עירית חולון.

קרא עוד: הולך רגל נפל ושבר את ידו, עירית חולון פיצתה בסך של 114,356 ש"ח

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים