תאונות נפילה

 • שתף בפייסבוק
מאמרים

כמה פעמים התהלכת ברחוב כשלפתע נתקלתם ברצפה בולטת או בור או גוש בטון שמוקם במקום לא צפוי או כמעט החלקתם ונפלתם על הרצפה. לרוב אירועים אלו מסתיימים בלא כלום ובאמירות של הקלה שלא אירע נזק. אך, במקרים רבים אירועים אלו מסתיימים בפגיעות קשות של שברים, קרעים ברצועות, חתכים, חבלות וכו'.
 

אחריות בעל הקרקע


כל בעל מקרקעין או מחזיק בקרקע או מפעיל או מתחזק מקרקעין מחויבים לדאוג לבטיחות המבקרים בשטח בדרכים שברשותם וברחובות שברשותם. עירייה אשר ברחובותיה מצויים מפגעים ובורות מחויבת להקצות משאבים לתיקון ושמירה על תחזוקת הדרכים המדרכות והכבישים שברשותה. במידה והולך רגל נפגע עקב מפגע בתחומי העיר רשאי לפנות בתביעה לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות הנפילה. יובהר כי שטח ציבורי אינו בהכרח שטח השייך לעירייה אלא כל שטח אליו מוזמן הציבור הרחב לרבות קניונים, בתי קולנוע, תיאטראות וכו'... אלו מחויבים לשמור על ביטחונם של המבקרים בהם ומניעת קיומם של מפגעים בתחומם.

האם ניתן לתבוע?


לשאלה האם ניתן לתבוע בגין כל נפילה – התשובה היא לא. יש צורך בקיומה של רשלנות מצידו של בעל / מחזיק / מתחזק / מפעיל הנכס או המקרקעין. לדוגמא בורות שלא תוקנו, מקומות רטובים שלא יובשו, אי הצבת מעקה בטיחות במדרגות, מיקום גושי בטון במקומות לא צפויים, מדרגה נסתרת, אי הצבת שילוט המזהיר מפני מפגע, תכנון לקוי של מבנה או מדרגות או שיפועים, סטייה של תקני בנייה וכו'...

 

נפלת – מה עושים


מרגע הנפילה על הנפגע לאסוף פרטי עדים לנפילה ולצלם את מקום האירוע מזוויות שונות לרבות תמונה רוחבית של הרחוב, יש לפנות לטיפול רפואי מיידי - בביקור הראשוני אצל הרופא יש לציין בפני הרופא מה הגורם לנפילה ולמנות בפניו את מלוא הכאבים והחבלות מהם הנפגע סובל כך שיוכל לאבחן אם מהות וגובה הנזק. יש לוודא כי תיאור התאונה נרשם במדויק בתיעוד הרפואי.

יש לשמור את כל התיעוד הרפואי המצטבר בעקבות התאונה. כמו כן, יש לשמור על כל הקבלות בגין נסיעות, הוצאות רפואיות תרופות וכו' במידה והתאונה אירעה בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בחזרה מן העבודה יש בפני הנפגע האפשרות לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי. אך כל פיצוי שיתקבל מן המוסד לביטוח לאומי יקוזז מסכום הפיצוי שיתקבל על ידי חברת הביטוח.

לרוב לכל בעל הנכס או המקרקעין, מחזיק / מתחזק / מפעיל הנכס או המקרקעין מבוטחים על ידי חברת ביטוח בפוליסת "צד שלישי" והפיצוי מתקבל ישירות מחברת הביטוח ולא מהמבוטח עצמו.

 

 

פוליסת הביטוח

 


יש לבדוק האם קיימות לנפגע פוליסות ביטוח נוספות כגון ביטוח אובדן כושר עבודה, נכות מתאונה וכו'. פיצויים המתקבלים מפוליסות תאונות אישיות אינן מקוזזים. לעיתים המעביד עצמו מגלם בשכרו של העובד תשלום גם בגין פוליסות ביטוח תאונות אישיות ויש לברר זאת עם המעביד עצמו. לשם הבטחת הצעדים הנכונים והימנעות משגיאות יש להיוועץ בעורך דין המתמחה דיני הנזיקין.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים