תאונת עבודה - מדריך

 • שתף בפייסבוק
מאמרים

מהי תאונת עבודה? את מי יש לתבוע ומהם התשלומים המגיעים.

מהי תאונת עבודה

חוק הביטוח הלאומי מגדיר את המקרים אשר ייחשבו כתאונת עבודה. כך למשל עובד שנפגע בעת עבודתו אצל המעסיק תחשב הפגיעה כתאונת עבודה, תאונה שקרתה לעובד בדרכו אל העבודה או בדרכו חזרה מהעבודה אל ביתו גם היא תחשב כתאונת עבודה. אך יש לשים לב שגם לקביעות אלו ישנם חריגים כאשר כל מקרה נבחן לגופו, למשל אם התאונה ארעה במהלך הדרך מהעבודה אל הבית אך העובד סטה בצורה קיצונית מהמסלול ושהה בדרך במקומות אחרים, יתכן ויקבע כי מדובר במקרה מנתק ולכן זה לא ייחשב כתאונת עבודה.

 

נפגעת בתאונת עבודה? דברים שחשוב לדעת

 מעבר לחשיבות הרבה שיש לטיפול הרפואי המתאים לצורך שיקומך, ישנה חשיבות רבה גם לדברים טכניים ולטופסולוגיה שתקל עליך לממש את זכויותיך בהמשך מול הביטוח הלאומי ובכלל. יש ליידע את המעסיק כי מדובר בתאונת עבודה ולקבל ממנו את הטופס המתאים לכך. בנוסף יש ליידע כל גורם רפואי בו אתם נבדקים שמדובר בתאונת עבודה, ולוודא כי על המסמכים הרפואיים מצוין "תעודה לנפגע עבודה".  במקרה שמדובר בתאונת דרכים יש צורך באישור משטרה ויש ליידע את חברת הביטוח.  יש להקפיד על קבלת כל הטיפולים הרפואיים הדרושים ולהקפיד לתעד ולשמור כל מסמך רלוונטי, יש לכך חשיבות רבה בהמשך בקביעת הנכות אם תוגש בקשה לכך לביטוח הלאומי.

 

את מי לתבוע בגלל תאונת עבודה?

הגוף הממשלתי שאחראי לעובד שנפגע בתאונה שמוגדרת תאונת עבודה הוא הביטוח הלאומי, ולכן הוא הגוף הראשון שאליו יש לפנות במקרה זה כדי לממש את זכויותיך.יש לשים לב שתביעה להכרה בתאונת עבודה צריך להגיש למוסד לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים בטופס מתאים לכך אותו ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי והוא נקרא "הודעה על פגיעה בעבודה".  הפניה אל המוסד לביטוח לאומי אינה שוללת את זכותך לתבוע את חברת הביטוח של הרכב במקרה שתאונת העבודה היא גם תאונת דרכים, ואינה שוללת את הזכות לתבוע את המעביד או את חברת הביטוח שלו במקרה שיש עילה לכך. חשוב לציין שבמקרים אלו לא תקבלו "פיצוי כפול" וייעשה קיזוז בין הביטוח הלאומי וחברת הביטוח בסכומי הפיצויים המגיעים לך.

 

הוכרת כנפגע עבודה, אילו תשלומים מגיעים לך?

התביעה הראשונה אותה מגישים לביטוח לאומי היא תביעה לדמי פגיעה שמהווה תשלום בעבור ההיעדרות מהעבודה בגלל התאונה. התשלום יינתן עד לתקופה של 91 יום שלאחריה ישולמו לנפגע או פיצוי חד פעמי או קצבה והכל לפי אחוזי הנכות שיקבעו לו. בנוסף, הוצאות רפואיות לצורכי שיקום הנפגע גם הן ישולמו על ידי הביטוח הלאומי. נפגע שנקבעו לו 10% נכות ומעלה עשוי לקבל גם שיקום מקצועי מהמוסד לביטוח לאומי.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים