סמכות בית הדין לעבודה

 • שתף בפייסבוק
מאמרים


לאחרונה עלתה סוגיה זו, בבית משפט השלום. המקרה נסוב סביב תביעה בה נטען כי, במהלך שנת 2009 סיפק הנתבע שירותים שונים לחברת ווינר ספורט שבשליטתו של התובע. הנתבע סיפק לחברה שירותי ניהול, בקרה, גבייה והיה אמון על כספיה, כך שגבה כספים השייכים לחברה והעבירם אליה. הנתבע לא עמד בהתחייבויות שבמסגרת אספקת השירותים לחברה ונותר חייב לה כספים. על כן פנה הנתבע לתובע וביקש ממנו הלוואה אישית לכיסוי חובותיו. לנתבע ניתנו מספר הלוואות בסך של 15,534$, אשר לא הושבו לתובע.

 

לטענת התובע מהסכם ההלוואה שנחתם בינו לבין הנתבע ומכתב הערבות, עליו חתמה הנתבעת עולה, כי אין כל ראיה לקיום יחסים משפטיים בינו לבין הנתבע, זולת יחסי לווה ומלווה ולא יחסי עובד מעביד. הנתבע טען, כי בניגוד לנטען בכתב התביעה מערכת היחסים בין הנתבע לתובע הייתה מערכת יחסים של עובד מעביד וזאת כפי שעולה מ- חוזה עבודה שנכרת בין הצדדים.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

הסמכות הייחודית של בית הדין לעבודה לדון בעניינים שבין עובד למעביד קבועה בסעיף 24 (א) לחוק בית הדין לעבודה. סעיף זה קובע כי, לבית דין לעבודה תהא סמכות יחודית לדון בשאלה, בדבר עצם קיום יחסח עובד מעביד.

 

בית המשפט קבע כי,  יש לקבל את בקשת הנתבעים, והורה על העברת הדיון בתיק לבית המשפט המוסמך - בית הדין לעבודה.

 

(תא"ק 17638-10-10 ונונו נ' רותם ואח')

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים