העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

 • שתף בפייסבוק
חדשות


זה אמנם היה כרוך במשא ומתן שנמשך שנה וחצי, בין נציגי ביטוח לאומי ונציגי האוצר לבין ארגוני הנכים, אך בסופו הוחלט על תוספת הטבות בסך 200 מיליון שקלים למקבלי קצבת ילד נכה, לזכאי קצבאות שירותים מיוחדים כמו גם קצבאות נכות.

את הועדה ניהלה אסתר דומיניסיני, המכהנת כמנכ"לית ביטוח לאומי, לצד נציגי ארגוני הנכים ונציגי האוצר. הוחלט על מספר צעדים שתכליתם למנוע מנכים ובעלי מוגבלויות מלהגיע לקו העוני. אך עוד חזון למועד ונראה כי יש עוד הרבה מה לעשות על מנת להגיע ליעד אוטופי זה.

 

תוספת 28% לקצבת ילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית

בין ההחלטות שנתקבלו ניתן לציין תוספת של כ-28% לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית ותלויים בעזרה חיצונית. תוספת גמלת נכות זו תגיע ל-4,800 ילדים ולא תתקבל מיד, כי אם תתפרס על שנתיים, כך שרק בשנה הבאה יקבלו ילדים אלו גמלת נכות בת 3,072 שקלים, מדי חודש.

 

הקדמת תשלומי שר"מ

בנוסף, החליטה הועדה להקדים תשלומי קצבת שר"מ (שירותים מיוחדים)  לנכים קשים לחודש מיום פרוץ המחלה, במקום 91 יום שהיה נהוג עד כה, הוחלט גם על תוספת של 244 שקלים לגמלת נכות לאנשים שסובלים מבעיות נפשיות ופיגור ועל מענק שנע בין 350 ₪ לבין 1,000 ₪, לכל אדם שמקבל קצבת שר"מ.

שירותי סייעת ל- 40 שעות שבועיות לידלים בעלי נכויות קשות

כמו כן, החליטה הועדה על קבלת שירותי סייעת במשך 40 שעות שבועיות לילדים בעלי נכויות קשות שאינם נמצאים בתוך מסגרות חינוכיות. על תוספת של 1,100 שקלים לחולים מונשמים אשר מקבלים שירותים מיוחדים וחיים בקהילה, וכי יוקצו עוד כ-1,000 מקומות נוספים במועדוניות של משרד הרווחה לילדים נכים, המתופעלות עד השעה 16:00.

 

סיוע בהשגת דיור ושיפור נגישות

עוד הוסכם כי נכים יזכו לסיוע בהשגת דיור, לשיפור הנגישות במרחבים ציבוריים ולהנחות בתשלומי החשמל.
כאשר חשוב לציין, כי חלק לא קטן מן ההטבות שהוחלט עליהן בוועדה תלויות בהליכי חקיקה, וכדי שהנכים יזכו ליהנות מהן, יש לפעול ולזרז אותם. בתגובה, הבטיח שר הרווחה כחלון שיעשה הכול על מנת  להחיש את החקיקה בנושאים הללו.
נציגי הנכים רחוקים מלהיות שמחים על סל ההטבות האחרון, וטוענים שגמלת הנכות הבסיסית שלה הם זוכים היא רק 2,200 שקלים, שהיא למעשה כ-27% מן השכר הממוצע במשק הישראלי.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים