פסק דין: חברות הביטוח מחוייבות לקביעותיו של הביטוח הלאומי

 • שתף בפייסבוק
חדשות

בכתב התביעה נטען כי, במהלך סידור והרמת כסאות בגן הילדים בו עבדה כסייעת, חשה התובעת כאבים בכתף ימין. אירוע זה הוכר כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי, אשר העמיד את נכותה הצמיתה של התובעת בשיעור של 35%. הביטוח הלאומי, אף הפעיל את תקנה 15 לתקנות הביטוח הלאומי, כך שנכותה הצמיתה הועמדה על שיעור של 47%.

 
חברת הביטוח, טענה כי אין מקום לפצות את התובעת שכן האירוע הנטען במסגרת כתב התביעה אינו מהווה "מקרה ביטוח" או "תאונה" כהגדרתו של מונח זה בפוליסה. בנוסף טענה כי שמורה לה הזכות לבדוק את התובעת, ולהגיש חוות דעת רפואית מטעמה,  וכי אין להסתמך על החלטות הוועדה של המוסד לביטוח לאומי באשר אין בה כדי לחייבה.


בית המשפט קיבל את התביעה ופסק כי: אין חברת הביטוח יכולה להתנות על סעיפי הפוליסה או להרהר אחר קביעת המוסד לביטוח לאומי. חברות הביטוח אינן יכולות, להתנות את תשלום התגמולים, בבדיקה זו או אחרת. משקבעה חברת הביטוח בחוזה שנוסח על ידה, כי קביעת המוסד לביטוח לאומי היא הקובעת, אין היא תוכל לחזור בה.

 
בית המשפט פסק כי, חברת הביטוח תשלם לתובעת סך של 38,680 ₪, ובנוסף תישא בהוצאות ההליך לרבות שכר טרחת עורך דין בסך כולל של 12,000 ₪.
(ת"א 1859-09 זאיק נ' איי.אי.ג'י, ביטוח זהב בע"מ)


 

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים