הכנה לועדה רפואית

 • שתף בפייסבוק
מאמרים

לאחר קבלת התביעה והטפסים מוזמן התובע לוועדות רפואיות המותאמות לליקויים הרפואיים אותם ציין בתביעתו ובמסמכים שהגיש, לצורך בחינת קיומה של נכות ושיעורה.


מהי הועדה הרפואית


הועדה הרפואית הראשונה אליה מוזמן תובע הנכות היא ועדה המורכבת מרופא אחד אשר תחום התמחותו תואם לליקויים של התובע בגינם הוא תובע הכרה בנכות. כך יוצא שתובע עשוי להיות מוזמן למספר וועדות שונות במקרה בו יש לו ליקויים מתחומים שונים למשל: וועדה בתחום האורטופדי, וועדה פסיכיאטרית וכדומה כאשר בסופן תבחן הנכות הכוללת על ידי רופא מוסמך. בנוסף לרופא נמצא בועדה מזכיר/ה רפואית אשר תפקידו לערוך פרוטוקול של הועדה ולמלא דוח הכולל את טענות התובע.

 

כיצד להתכונן לועדה הרפואית?


בטופס הזימון לועדה הרפואית מצוינת שעת ההגעה לוועדה, חשוב להקפיד להגיע בזמן ולהצטייד בסבלנות כי יתכן שתיאלצו להמתין ולא תכנסו בשעה בה זומנתם.
הדבר הראשון אותו תתבקשו לעשות בהגיעכם לחדר הועדה הרפואית הוא להציג תעודה מזהה, לכן יש לוודא כי אתם נושאים עימכם תעודה מזהה עם תמונה.
לאחר שהרופא יציג את עצמו ואת תחום מומחיותו  תתבקשו לפרט בפניו את כל הליקויים והמגבלות הרלוונטיים לועדה בגינם הוגשה תביעת הנכות. מכיוון שרבים מתרגשים מהמעמד ושוכחים לעיתים לציין את כל הליקויים והתלונות מומלץ להיערך מראש ולעיין בחומר הרפואי ולרענן את כל התלונות שלכם על מנת שלא תשכחו לציין משהו, שאז הוא לא יירשם בפרוטוקול ולא יובא בחשבון. ישנה אפשרות גם להכין מראש מסמך אשר כולל את כל התלונות ולהעזר בו בועדה ואף להגישו.
במידה ומאז הגשת התביעה התווספו מסמכים וממצאים רפואיים יש להכין העתק ולהביא אותו אתכם לועדה הרפואית. ככלל – מומלץ לשמור עותק של כל מסמך רפואי אותו אתם מגישים לועדה הרפואית או לכל גוף אחר.
בתחומים רפואיים מסויימים, לאחר פירוט כל הליקויים והתלונות התובע יתבקש להיבדק בבדיקה גופנית על ידי רופא הוועדה. במקרה כזה תובע הנכות יתבקש לחתום על טופס הסכמה לבדיקה ולכן, מי שאינו מרגיש בנוח בבדיקה רפואית ללא נוכחות של אדם שקרוב אליו או כל אדם אחר (למשל אישה שמעוניינת בנוכחות אישה אחרת במהלך הבדיקה הגופנית) מומלץ לבקש מבן משפחה או חבר שילווה אתכם לוועדה על מנת שתרגישו בנוח במידה ותתבקשו לעבור בדיקה גופנית. זכרו – זוהי זכותכם לדרוש נוכחות אדם נוסף בבדיקה כתנאי לקיומה.
כאמור, בכל וועדה רפואית יש צורך ברישום פרוטוקול ובחתימת תובע הנכות עליו. חשוב מאוד להקפיד ולקרוא את הפרוטוקול בעיון רב לפני שאתם חותמים עליו על מנת לוודא שכל תלונותיכם נרשמו ונלקחו בחשבון.


 

לקביעת פגישה ללא התחייבות, מלא/י את פרטיך:
שם. טל. דוא"ל.

חדשות ופסקי דין

 • השמנת יתר קיצונית - נכות המזכה באחוזי נכות

  השמנת יתר קיצונית נוספה ל'ספר הליקויים' של הביטוח הלאומי ותזכה כעת ב-20% נכות.

  קרא עוד

 • העלאת גמלת הנכות לילדים ולנכים קשים

  28% תוספת לילדים נכים שאינם מתפקדים עצמאית, הקדמת תשלומי קצבת שר"מ וסייעת ל- 40 שעות שבועית לילדים בעלי נכויות קשרות שאינם במסגרת חינוכית.

  קרא עוד

צור קשר ללא התחייבות

למתן ייעוץ אישי

שם
טלפון
דוא"ל
  הרשמה לדיוור
 

מאמרים